Ruimte voor autisme tijdens Autismeweek in Den Haag

18 March 2025, 09:32 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Darryl Leja (CC BY 2.0)

De Autismeweek, 29 maart tot en met 5 april, is een initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA). De week heeft dit jaar het thema 'Ruimte voor Autisme'. In het hele land vinden activiteiten plaats om meer kennis op te doen over het onderwerp autisme. In Den Haag gebeurt dit door middel van een open dag.

Over autisme bestaan nog steeds veel vooroordelen. Door kennis op te doen over autisme ontstaat er ook meer ruimte voor mensen met autisme om zichzelf te zijn. Tijdens de open dag kunnen geïnteresseerden binnenlopen om meer kennis op te doen over autisme. Bezoekers kunnen in gesprek gaan met een ervaringsdeskundige aan een van de thema-tafels. Ook kan worden deelgenomen aan een verkort Autisme Belevingscircuit, waarbij deelnemers ervaren hoe het is om autistisch te zijn.

De open dag is op zaterdag 29 maart van 13.00 uur tot 17.30 uur in het gebouw van Kompassie aan de Laan 20 in Den Haag. Geïnteresseerden kunnen zich hier opgeven voor een van de twee rondes aan een thema-tafel of het Autisme Belevingscircuit.